CZYM JEST CYRKON


Nie ma wielu takich materiałów jak diamenty, które są piękne, a jednoczenie twarde i wytrzymałe. Jednakże w branży dentystycznej poszukiwane są właśnie materiały, które zapewnią nie tylko doskonała estetykę, lecz będą także trwałe, a ponadto przyjazne dla organizmu człowieka. 


Takim produktem jest tlenek cyrkonu, czyli ceramika najwyższej klasy, która sprawdziła się już w ekstremalnych sytuacjach: główki sztucznych stawów biodrowych, powłoki termiczne w wahadłowcach i tarcze hamulcowe w autach sportowych. Właśnie ten materiał pozwala nadać uzupełnieniom protetycznym nowy wymiar. Za pomocą systemu ZirkonZahn  można wykonać pełno ceramiczne korony a nawet mosty o zasięgu pełnego łuku zębowego. 

Opracowywanie tlenku cyrkonu z powodu jego niezwykłej twardości zawsze wymagało wiele wysiłku, nakładu pracy i czasu. Dlatego materiał ten był nieosiągalny jako uzupełnienie protetyczne. Dopiero dzięki ciągłym badaniom zastosowanie tego materiału w technice dentystycznej stało się możliwe.

Na podstawie wykonanego przez lekarza stomatologa wycisku zostaje sporządzony przez technika dentystycznego woskowy model twoich nowych zębów. Ów model jest skanowany i formacie 3D projektowana jest praca protetyczna , następnie frezuje Twoją koronę lub most w rolingu z tlenku cyrkonu. Na koniec praca uzyskuje swój estetyczny wygląd dzięki nowoczesnej ceramice do licowania, której barwy dobiera się tak aby nie różniły się od Twoich naturalnych zębów.
 

ESTETYKA:
    * dzięki barwionej podbudowie z tlenku cyrkonu
    * dzięki specjalnej ceramice do licowania ICE Zirkon
    * dzięki optymalnej możliwości dopasowania do naturalnych zębów
    * dzięki możliwości ukształtowania zębów identycznych jak naturalne

BEZPIECZEŃSTWO I PEWNOŚĆ:
    * udokumentowane stosowanie tlenku cyrkonu w medycynie przez ok 40 lat
    * brak opisów przypadków alergii w literaturze fachowej
    * brak wzajemnego oddziaływania z innymi materiałami dentystycznymi
    * cechy izolatora w zetknięciu z ciepłymi i zimnymi potrawami
    * gładka powierzchnia ceramiki konieczna dla zachowania higieny jamy ustnej

TRWAŁOŚĆ:
    * dzięki ogromnej wytrzymałości podbudowy ze wszystkich obecnych na rynku systemów pełnoceramicznych
    * dzięki dużej stabilności, również przy zachowaniu minimalnych grubości ścian podbudowy

Z powyższych powodów zdecydowaliśmy się na uruchomienie w naszym Laboratorium Protetycznym aparatury do synteryzacji tlenku cyrkonu.

INWESTYCJA W TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE KAŻDEGO DNIA.
Doskonałe uzupełnienie z tlenku cyrkonu oznacza niezaprzeczalnie duży wydatek ale już nie w Zirkon-Lab.
Poprzez zakup systemu CAD/CAM wykonujemy uzupełnienia protetyczne z tlenku cyrkonu w Zirkon-Lab sami, co umożliwia nam obniżenie cen dla naszych szanownych pacjentów.
Ale ponieważ oferuje Ci najwyższą, sprawdzoną jakość, opłaca się zainwestować w dobre samopoczucie każdego dnia, we własny wygląd i urok.

Konwencjonalna korona lub most na metalu licowanym porcelaną dentystyczną to także koszty, ale bez wielu zalet, które oferują uzupełnienie bezmetalowe.

Zapytaj swojego lekarza stomatologa, jak przedstawia się w Twoim przypadku różnica miedzy uzupełnieniem konwencjonalnym na metalu a mostem czy korona z tlenku cyrkonu.

PRAWDZIWA JAKOŚĆ ZA ROZSĄDNĄ CENĘ TYLKO W ZIRKON-LAB
W codziennym życiu przekonujesz się raz po raz, że wszystko co dobre ma swoją cenę. Ponadto jako wyznacznik jakości, oprócz estetyki, liczą się wartości, które określają funkcjonalność i długotrwałość inwestycji. W przypadku uzupełnień bezmetalowych te wymagania zostają uzyskane i spełnione
Co można sobie lepszego wyobrazić niż doskonała estetyka, biozgodność, trwałość, funkcjonalność, bezkompromisowo świetne uzupełnienie.