Strona głównaPOZOSTAŁE ARTYKUŁYKORONY CERAMICZNE NA PODBUDOWIE METALOWEJ

KORONY CERAMICZNE NA PODBUDOWIE METALOWEJ

KORONY CERAMICZNE NA PODBUDOWIE Z METALU .
Składają się z metalowego nośnika metalowego stanowiącego wewnętrzną część korony oraz z napalanych na tym nośniku kilku cienkich warstw ceramiki o różnych odcieniach i przezierności. Podbudowa z metalu zapewnia im bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną, natomiast porcelana, która całkowicie pokrywa metal gwarantuje satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Ten rodzaj koron nadaje się idealnie do odbudowy zębów, mimo że obecny pod koroną metal nie pozwala w pełni uzyskać naturalnego dla przednich zębów efektu przezierności.

W przypadku zębów głęboko zniszczonych poddziąsłowo najlepszym rozwiązaniem są korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu. Zastosowanie cyrkonu minimalizuje ryzyko pojawienia się pod koroną próchnicy wtórnej.
Ten rodzaj koron powinno się również stosować u osób reagujących alergicznie na obecność niektórych metali nieszlachetnych, gdyż alergie na cyrkon nie występuje.

W naszej placówce stosujemy metal chromowo kobaltowy minimalizujemy przez to potencjalne wystąpienie alergii na pierwiastki występujące w innych metalach.
Podbudowa metalowa wykonywana jest w technologi CAD/CAM, dzięki czemu osiągamy perfekcyjną dokładnoiść korony
a co za tym idzie pewność że własny ząb pacjenta pod koroną nie ulegnie próchnicy wtórnej.

Zalety koron metalowo-ceramicznych

  • duża trwałość,                                        
  • dobra szczelność,
  • stabilny kształt i kolor,
  • dobry efekt kosmetyczny,
  • umiarkowana cena